Hakkımızda - Antikacım
05336918710

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

Hakkımızda - Antikacım

Firma Tanımı

 

Antikacım Firması; Genel olarak ikinci el,  maddi değeri yüksek antika, koleksiyon ürünleri, eski orijinal dönem müzik plakları, eski fonografik cihazlar (pikap/gramafon) eski posta pulları genel kapsamda vintage-retro-popart-spaceage ürünlerin tedarikini restorasyonu bakım ve alım satımını memnun müşteri odaklı çalışma prensibini benimsemiş, ülke kanun ve yasaları içerisinde tüm yasal mevzuatları yerine getirmiş olarak faaliyetini sürdüren bir firmadır.

 

Ürün Tedariği ve Stoklaması

 

Satışa sunduğumuz bir çok ürün orijinalliğini büyük ölçüde günümüze kadar muhafaza etmeyi başarabilmiş, doğru bakım yapıldığında da kondisyonun daha iyi seviyelere getirebileceğimize inandığımız ürünleri ülke içerisinde kurulan antika pazarları, koleksiyonerler, bazı zamanlarda da memnun müşterilerimizin çevrelerindeki insanların sahip olduğu ürünlere değerleme yaparak, ülke dışarısından ilgili ürün kategorileri içerisinde ürün tedariki eden şirketlerden tedarik etmekteyiz.

 

Firma Stoğumuza yeni alınan ürünler ilk önce temel bakımları yapılıp, restorasyon ihtiyacı duyan ürünlerimiz kendi çabalarımız veyahut anlaşmalı çözüm ortağı ve destekçisi olan firmalar ile ( saat tamircisi/elektronik cihaz tamiri/pikap ve gramafon tamiri… vb.) en iyi haline getirip satış süreci içerisinde bekleme ve muhafazası için her bir ürün için hazır edilen kapaklı dolap ve raflarında stoklamaktayız.

 

Kargolama

 

Satışı yapılan ürünlerimizi satın alan müşterimize en sağlıklı şekilde ulaştırabilmek adına en iyi şekilde kargo ambalajında hazırlayıp gönderkmekteyiz. Bu Konuda ne kadar iyi olduğumuzu Antikacım'dan alışveriş yapmış Değerli Müşterilerimizim yorumlarını Referanslar Sayfamızda bulabilirsiniz

 

Ülke içinde ürünlerimiz taşıması için anlaşmalı olduğumuz firma 2003 Yılından beri kargo taşıma sektöründe hizmet veren MNG Kargo firmasıdır. Ülke geneline iş yoğunluğuna göre bir veya en fazla 3 işgünü içerisinde ürünlerimiz taşınmaktadır.

 

Kargo takip konusu ürün satın alan müşteriye kolaylıkla kargosunu takip edebilmesi için E-Ticaret Wep sitemiz ile Kargo Şirketi Sistemleri entegrayonu sayesinde takip edebilmektedir.Satışı yapılan ürünlerimiz için Sepette 500 TL üzeri ücretsiz kargo ile gönderim yapmaktayız, daha düşük sepet tutarlarında anlaşmalı olduğumuz için yine çok uygun fiyatlara gönderim yapmaktayız

 

Vergi ve Faturalandırma

 

Satışı yapılan tüm ürünlerimizin faturası E-Fatura olarak E-Ticaret Wep Sitemize Yetkili Firma EDM Bilişim’in e-fatura ve e-arşiv hizmetleri entegre edilerek ürün faturaları satın alma ve ödeme işleminin hemen sonrasında müşterimize hazırlanıp gönderilmekte ve kanunlar çerçevesinde 5(beş ) yıl e-arşiv fatura olarak sistemde tutulmaktadır.

 

E-Fatura Sistemi günümüz e-ticaret sitelerinde kullanılması tercih edildiği ve çevre dostu bir uygulama olduğu için kullanmaktayız.

 

Ödeme Seçenekleri

 

Satışa sunulan ürün ödemeleri için iki temel seçenek sunmaktayız;

 

A- Havale/EFT:

 

Ödeme için bu seçenek seçildiğinde sipariş oluşturulduktan sonra, Müşterimize sistem üzerinde bir adet sipariş numarası oluşur ve banka virmanı açıklama kısmına bu numara yazılmak sureti ile kendisine hesap numaralarımız iletilir.

 

B- Kredi Kartı:

 

Kredi kartı ödeme seçeneğini seçen müşterimiz tercihine göre tekçekim veya taksitli ödeme seçeneğini kullanabilir. Site genelinde taksit imkanı sunuyoruz.Kredi Kartı Ödemeleri için 3d Secure temel alt yapısını sahip Sanal Pos Sağlayıcısı olan PAYTR Firması ile anlaşmalı olup çalışmaktayız.

 

Planlanan Geliştirme İşlemlerimiz

 

Satışa sunduğumuz ürün grupları ve işimizin evrensel global ölçekli bir iş olması sebebiyle Antikacım Firmamıza ulaşan bir çok farklı ülkeden kişilerin ihtiyaçlarına karşılayabilmek adına şu süreçler için başvuru araştırma ve girişimlerimiz devam etmekte;

 

A-Sahip olduğumuz E-ticaret sitemiz de uluslararası satış yapabilme için TürkiyeCumhuriyeti ilgili E-Ticaret-Maliye ve Gümrük Bakanlığı gibi birimleri ile görüşme ve çalışmalarımız devam etmekte.

 

B- Yurt Dışı için ürün alım ve satımı konularında uygunluk pazar araştırması konuları üzerinde detaylı analizler devam etmekte.

 

C- Uluslararası kargo taşımacılığı konusunda mevcut şirketlerden teklif alımı devam etmekte.

 

D- Uluslararası ödeme kabul sistemleri sağlayan firmalar ve bankalar ile görüşümeler devam etmekte.

 

Marka İsmi ve Logo Tescili

 

Firma olarak işimize ve hitap ettiğim kişilere olan en başta duyduğumuz saygıdan ve kurumsal kimlik kazanımımız için ANTİKACIM ismi ve LOGOSU nun Tescil İşlemleri yapılmıştır.